Rozwiąż Problem 3P


Czym jest i jak rozwiązać Problem 3P?

Dzisiaj będzie krótko (może w końcu mi się to uda!).

Krótko, ponieważ rozmawialiśmy o tym przy tekście o 5 sposobach na szybki i zyskowny biznes.

Aby zarabiać szybko i dobrze trzeba (między innymi oczywiście – odsyłam do wpisu) rozwiązać Problem 3P.

Już wyjaśniam o co chodzi:

Chodzi o to aby twój biznes rozwiązywał problem (lub problemy), który jest:

  • Powtarzalny: zapewni ci to stały dopływ zleceń i nie będziesz ryzykował, że obsłużysz klienta raz i on nigdy więcej do ciebie nie wróci. Jeśli przynajmniej raz na kilka lat jego problem może wystąpić ponownie to świetna wiadomość dla ciebie. Oczywiście im częstotliwość problemu większa, tym lepiej.
  • Powszechny: tu wszystko jasne. Im większe grono osób lub firm będzie zwracać się do ciebie o pomoc tym lepiej dla ciebie – masz więcej klientów, więcej zarabiasz, zdobywasz doświadczenie, dzięki czemu stajesz się coraz lepszym specjalistą.
  • Poważny: tutaj przez „poważny” rozumiem przede wszystkim UCIĄŻLIWY. Jeśli znajdziesz problem, który spełnia tylko dwa powyższe warunki, ale w sumie nikt sobie specjalnie nie zawraca głowy rozwiązaniem go – to masz małe szanse na jakiś spektakularny sukces. Ostatnie P jest zdecydowanie najważniejsze.

Tylko połączenie tych 3 elementów „gwarantuje” (w biznesie nie ma gwarancji, myślę, że zdajesz sobie sprawę, że można położyć nawet coś co wydawało się pewnym biznesem), że twoja firma ruszy do przodu i będziesz miał zajęcie na wiele miesięcy i lat.

A zatem twoje zadanie jest proste – ruszaj w świat i szukaj swojego Problemu 3P, który TY rozwiążesz. A twoje rozwiązanie musi być: skuteczne, efektywne, optymalne kosztowo (co nie znaczy tanie!) i idealnie jeszcze nie wdrożone przez konkurencję. Nawet jeśli już ktoś znalazł rozwiązanie Problemu 3P, który sobie upatrzyłeś – to żaden problem.

Przeanalizuj dostępne na rynku rozwiązania, poszukaj jak sobie z danym problemem radzą za granicą (może w Stanach Zjednoczonych?) i zastanów się, czy:

a) uda ci się jakieś rozwiązanie, które funkcjonuje za granicą, ale nie ma go w Polsce, wprowadzić w tym kraju?

b) możesz jakoś POPRAWIĆ rozwiązania, które już funkcjonują?

I… w zasadzie tyle 🙂 Proste?

Samych sukcesów!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *